Badanie gildii jako wirtualnych społeczności

Ask, trade, announce.
Publiczne forum dla wszystkich. Możecie tu pytać o wszelkie rzeczy niezwiązane z rekrutacją.
NotTallAtAll
Newbie

Badanie gildii jako wirtualnych społeczności

Post#1 » 20 lip 2013, 15:28

Witam,
Jestem studentem socjologii i byłym (przynajmniej obecnie) graczem WoWa. Obecnie piszę pracę dyplomową dotyczącą gildii w World of Warcraft jako wirtualnych społeczności.
Praca ta ma na celu przede wszystkim wskazać na społeczne funkcje gier online, jak i przeciwstawić się wynikom badań polskich "autorytetów", które twierdzą, że gry powodują tylko i wyłącznie agresję, uzależniają i odrywają jednostkę od społeczeństwa.

W związku z tym, że w swoim badaniu kładę nacisk na grupy - stąd też potrzebuję dużej liczby wypełnień ankiety z jednej gildii (ciężko analizować grupę, jeśli wypowie się mała liczba jej członków). Docelowo mam zamiar przebadać kilka gildii PvE i kilka PvP i porównać je między sobą (oczywiście wszystko anonimowo i bez personaliów).

Ten przydługi wstęp był niestety konieczny.
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z officerki odpowiedział mi, czy moglibyście rozpropagować tą ankietę wewnątrz gildii i czy gracze zechcą ją uzupełnić (aby badanie miało sens potrzebuję minimum 10-15 ankiet z każdej badanej gildii).
Jeśli będzie wstępna zgoda - udostępnię Wam link do ankiety online.
W razie dodatkowych pytań - jestem do dyspozycji.
Udanego progressu i owocnego lootu życzę!

Awatar użytkownika
Ailawiu
Guild Master

Re: Badanie gildii jako wirtualnych społeczności

Post#2 » 21 lip 2013, 23:45

Opublikować oczywiście możemy, natomiast nie zagwarantuje, że ludzie będą zainteresowani. Lato rozleniwia i nie każdemu chce się przebijać przez ankiety i tego typu poważne sprawy. Zobaczymy przez najbliższe dni czy wykażą zainteresowanie.

E: Nie tyle tu bezpośrednio w temacie, ale ogólnie rozumiane "w gildii".

Awatar użytkownika
Lilija
Member
Kontaktowanie:

Post#3 » 21 lip 2013, 23:49

Ja wykazuje zainteresowanie, bo mam zamiłowanie do ankiet ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Laure
Officer

Post#4 » 22 lip 2013, 08:36

a beda gdzies jakies wyniki? ^^
Jestę hunterę, proszę głaskać!

NotTallAtAll
Newbie

Post#5 » 22 lip 2013, 22:08

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy.
Przesyłam link do ankiety.
Bardzo proszę o jego udostępnienie w jakimś bardziej widocznym miejscu :)
Rozumiem, że są wakacje i ludzi do czegokolwiek jest ciężko przekonać, ale może się uda przeprowadzić odpowiednią liczbę wywiadów, aby to miało sens.

Co do publikacji - po skończeniu pisania pracy zostanie Wam udostępniona jej ostateczna wersja i znajdziecie się w podziękowaniach.

Zaznaczę z góry, że w niektórych pytaniach pytam o nicki graczy (np. z którym z członków gildii chcielibyście wybrać się na piwo) - odpowiedzi na te pytania poznam wyłącznie ja. W pracy pojawią się albo zgeneralizowane, albo nicki zostaną zmienione. Te pytania mają wskazać na to, czy w gildiach występują tak zwane gwiazdy socjometryczne (osoby bardzo popularne, lubiane przez wszystkich).

Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc i mam nadzieję, że mimo wakacji odpowiednia ilość osób wypełni kwestionariusze.

Awatar użytkownika
Ailawiu
Guild Master

Post#6 » 23 lip 2013, 00:57

Ten link jest na pewno poprawny, czy to tylko u mnie? Zakładam, że miał być taki.

NotTallAtAll
Newbie

Post#7 » 23 lip 2013, 08:20

Ailawiu pisze:Ten link jest na pewno poprawny, czy to tylko u mnie? Zakładam, że miał być taki.

Tak, zgadza się. Przy kopiowaniu musiałem przyspać i 2x wrzucić, a niestety przy tym poziomie acc konta nie mam możliwości edycji.
Dziękuję za czujność.
I widzę, że mimo wakacji dość ładnie idzie uzupełnianie. Do tej pory 8 osób wzięło udział w ankiecie.

NotTallAtAll
Newbie

Post#8 » 23 lip 2013, 15:35

Jeszcze jedna kwestia. Zastanawiałem się jak można by Was nagrodzić za chęć udziału w badaniu.
Niestety nie znalazłem żadnego uczciwego sposobu :(
Więc jest lekko stronniczy... W ramach podziękowania - osoby mieszkające w Krakowie i okolicach zapraszam po darmowego browara do sklepu, w którym pracuję dorywczo (Świat Piwa, Karmelicka 51). Najlepiej wpaść w sobotę lub niedzielę, bo wtedy zawsze pracuję (prosto mnie rozpoznać: mały, bardzo brodaty ktoś) :)
Hasło po darmowe piwo: nazwa Waszej gildii.
A dla każdego znajdzie się coś do wyboru (mamy w ofercie blisko 200 polskich i 200 zagranicznych piwek).

Vadius
Dekoracja

Post#9 » 23 lip 2013, 16:38

jutro jestem ! :D

Awatar użytkownika
Aurigo
Dekoracja
Kontaktowanie:

Post#10 » 23 lip 2013, 16:39

Coś mi chodzi po głowie, drogi kolego ankietujący - czy grałeś kiedyś na serwerze Exodus i czy mówią Ci coś nazwy TMP/Malko/Mały?

NotTallAtAll
Newbie

Post#11 » 23 lip 2013, 17:07

Vadius pisze:jutro jestem ! :D

Jutro nie pracuję, mam urlop, a inni pracownicy sklepu nie są powiadomieni. Zapraszam w sobotę lub niedzielę.
Aurigo pisze:Coś mi chodzi po głowie, drogi kolego ankietujący - czy grałeś kiedyś na serwerze Exodus i czy mówią Ci coś nazwy TMP/Malko/Mały?

Tak, mówią. To ja. Wnioskując po pytaniu - mam przyjemność z kimś kto grał na rzeczonym serwerze.
Mam nadzieję, że z kimś kto (z bardziej lub mniej rozsądnych pobudek) nie żywi do mnie urazy :)

Jamal
Dekoracja

Post#12 » 23 lip 2013, 17:15

UWAGA PODAJĘ HASŁO: OKOŃ

Awatar użytkownika
Aurigo
Dekoracja
Kontaktowanie:

Post#13 » 23 lip 2013, 17:22

Hah, wiedziałem - Siemasz, Mały, tutaj Ali :) A w okolicy gdzieś plącze się jeszcze Jarpen i Tomzi ;)

NotTallAtAll
Newbie

Post#14 » 23 lip 2013, 17:30

Siema Ali :D
Odetchnąłem z ulgą...
Na Exodusie zostało dużo więcej osób, które byłyby mniej zadowolone z ponownego spotkania mojej osoby.
Swoją drogą - gratulacje rozwoju.
Od priva do jednej z lepszych rankingowo polskich gildii.
Mam nadzieję, że praca naukowa na uniwerku dobrze się układa, mnie wkrótce czeka to samo.
I z góry pozdrowienia dla Jarpena i Tomziego.

Awatar użytkownika
Aurigo
Dekoracja
Kontaktowanie:

Post#15 » 23 lip 2013, 17:47

A dziękuję;) Tak dokładnie to zacznie się układać hopefully dobrze od października, bo swieżo po obronie i swieżo przyjęty :) Również powodzenia, z rzeczoną pracą jak i później:) A jakbyś kiedyś chciał powrócić do gry to daj znać koniecznie!

Wróć do „Public”