Qcz/Rogue/Burning Legion

Podstawowe informacje o nas, aktualnie potrzebnych klasach, jak i formularz rekrutacyjny znaleźć można w przyklejonych topikach.
Qcz
Newbie

Qcz/Rogue/Burning Legion

Post#1 » 27 paź 2012, 18:21

Podstawowe informacje.
Klasa/spec: Rogue - każdy spec, aktualnie Assa/Combat
Nazwa postaci: Qcz
Nazwa servera: Burning Legion
Twój wiek: 24
Ewentualne alty: 86 pala, 85 mag,dk,shaman - wszystkie na BL

1. Czemu opuściłeś/chcesz opuścić swoją dotychczasową gildię?

Aktualnie za namową starych znajomych powróciłem na strone ally, żeby grać 10 man, miało być pięknie, ale przyszły HC'ki i ludzie albo nie chcą, albo niepotrafią, a ja nie lubie stać w miejscu.

2. Jak często grasz i ile dni w tygodniu byłbyś w stanie rajdować - od 19(invity o 18:55) do 24?

Staram się być na każdym raidzie progresowym, bo to w WoWie lubię najbardziej. Myślę, że obiektywnie oceniając, liczącz sytuacje losowe i real'a, który też jest ważny, można liczyć na 75% + frekwencji z mojej strony, oczywiście zawsze dążę, aby było to 100% :)

3. Jakie masz doświadczenie rajdowe - w Cataclysm i przed nim?

Gram w WoWa od późnej Vanilli, niestety niedoświadczyłem prawdziwego raidowania 40man. W TBC grałem bardzo dużo, założyłem gildię Next na BL'u, która miała swoje pięć minut. W TBC wyczyściłem wszystko, poza KJ w SWP. Grałem wtedy holy paladynem, później prot z uwagi
przydatność prot palka w Mount Hyjal. W Wotlk oddałem GM'a i miałem dłuższą przerwę, dodatek zupełnie mnie rozczarował. Wróciłem dopiero na ICC, najpierw prot pala, później wylvlowałem rogala, którym gram do dziś. ICC wszystko na HC.
Cata to próba przywrócenia czasów świetności mojej gildii Next, jednak zróżnicowana wizja gildii poróżniła mnie z GM'em i postanowiłem spróbować sił na hordzie, z uwagi na podupadające ally na BL'u. Na hordzie najwięcej czasu spędziłem w Hypnosis, gdzie miałem swój wkład
w first kille głównie w DS, z uwagi na konieczność pisania pracy mgr przestałem grać na Spine HC, gdzie swoje odwipowałem. W całym Cata wyczyściłem prawie wszystko, większość na Hc. W MOP mam 6/6 normal + progress Stone Guardów HC.

4. Twój build/glyphy?

Z racji znacznego uproszczenia drzewka talentów, zarówno build jak i glyphy dostosowuje wg uznania, w zależności od walki i przydatnych mi na nich umiejętności.

5. Jaki offspec preferujesz? Jak z doswiadczeniem w graniu nim i gearem(moze byc cala lista)?
-- (Tyczy sie klas spełniających różne role - tzw. hybryd, w przypadku pure dpsów zakładamy bezproblemową możliwość respeca w razie braku jakiegoś (de)buffa)

Grałem już pełniąc każdą rolę w raidzie, dps/heal/tank, nie ma to dla mnie znaczenia. Jednak preferuję gre DPS'em, swoje już się naleczyłem i natankowałem :) Build oczywiście do ustalenia. Jestem gotowy do respeca na potrzeby raidu w każdej chwili.

6. Przybliżona wartość poszczególnych statów w aktualnym tierze(może być w formie "yellow hit > expertise > spell hit >" itd.)?
-- (Mamy na myśli wpływ każdego z tych statów na dps i ewentualne uporządkowanie ich np. od najważniejszego do najmniej ważnego - najlepiej uwzględniając w jakiś sposób limity, które niektóre z nich posiadają)

W zależności od speca oczywiście. W każdym specu hit,exp 7,5%>Agi>mastery/haste/crit(zależy od speca)

7. Lista priorytetów skilli? Jakieś sytuacyjne triki, sytuacyjne wykorzystanie talentów/skilli?
-- (W pierwszej części tego punktu mowa o uporządkowaniu skilli zaczynając od najważniejszego i na najmniej ważnym kończąc; podobnie jak w poprzednim odnośnie wartości statów)

Każdy spec jest inny, aktualnie najwięcej gram w Assa (poza Stone Guardami), a więc:
maksymalny uptime Rapture i snd, muti/dispatch combopoints builder, envenom finisher. Tak wygląda podstawowa rotacja, do tego dochodzą cd'ki no i oczywiście odpowiednie reakcje na konkretne wydarzenia.

8. Jakich używasz modów(addonów)?

Korzystam tylko z tych niezbędnych, lubię proste, przejrzyste UI
DBM
Skada
Grid
omen
ElvUI
NUGcombobar
Roguepowerbars
Energywatch

9. Z jakich narzędzi/for korzystasz na codzień, by wycisnąć maksimum ze swojej postaci?
-- (Mowa tu o wszelkiego rodzaju forach internetowych i programach/arkuszach słuzących do modelowania teoretycznych walk/obliczania średniego dpsu)

Opieram się na EJ, później to już kwestia testów i indywidualnych preferencji. Zawsze staram się odpowiednio przygotować do konkretnej walki, tak aby maksymalnie wykorzystać swoją postać na konkretnym encounterze.

10. Czy może polecić cię ktoś z obecnych gildiowiczów PF?

Nie mam pojęcia, może jest ktoś kto mnie kojarzy.

Zakładamy oczywiście, że zarówno komputer, jak i internet nie będzie przeszkadzał w grze/osiąganiu optymalnych wyników.
Ew. dodatkowe informacje mile widziane. Zwykły copy&paste nie robi zbyt dobrego pierwszego wrażenia.

Gram w WoWa od lat, jednak z racji mojego przywiązania do ludzi, nigdy nie zdobyłem się na opuszczenie toksycznego BL'a. Teraz nic poza sentymentem mnie tam nie trzyma. Nie lubię stagnacji, chcę się rozwijać i osiągać nowe cele. Lubię równać w górę, dlatego potrzebuje kolejnych wyzwań.
Jestem nastawiony na PVE, moja niedługa przygoda z PVP zaowocowała tytułem Challengera. Szybko się uczę, jestem cierpliwy i potrafię słuchać, doceniam Raid Leadera, z autopsji wiem, że to ciężka fucha. Nie uważam się za uber pro gracza i nie lubię, gdy inni tak siebie postrzegają.
Szukam dojrzałych ludzi, ceniących kulture i socjal, czego dziś już na BL'u nie znajdę. Na raidy jestem zawsze przygotowany, daję z siebie 100%, jestem skoncentrowany i zdyscyplinowany. A na imię mam Paweł :)

Chętnie odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania.

Awatar użytkownika
whi
Officer

Re: Qcz/Rogue/Burning Legion

Post#2 » 27 paź 2012, 22:31

Czego uzywasz do (auto)reforgowania? A czego do theorycraftingu aktualnie? ;)

Patrzac po armory:
- brakuje dziurki w pasku, enchantu na cloaku
- czemu windsong na 489 ilvl mh?
- skad taki wybor gemow: w pasku masz pure hit, w shoulderach pure agi?
+1!

Qcz
Newbie

Post#3 » 27 paź 2012, 23:06

Do reforge'a i theorycraftingu używam głowy :) mam analityczny umysł, więc nie sprawia mi to problemu.

Co do armory:

Back - przed chwilką go kupiłem i wylogowałem, żeby oglądać mecz :)
Pasek - moje niedopatrzenie, zaraz poprawiam, jeżeli chodzi o gema, był najlepszym rozwiązaniem w celu osiągniecia hit capa, teraz jak mam już plecki, sprawy ulegną zmianie. zaraz zabieram się za optymalizację gearu. Pure agi to docelowo najlepszy wybór.
Co do windsonga - może zabrzmi to smiesznie, ale w mojej aktualnej gildii nikt nie ma recki, a na AH Dancing Steel pojawił się 2 dni temu i kosztuje 10k g, co jest dla mnie absurdem. Docelowo oczywiście zakładam DS na obie bronie.

Qcz
Newbie

Post#4 » 27 paź 2012, 23:26

Oczywiście jeżeli wymagacie korzystania z jakiegoś narzędzia do reforgu, to się dostosuje :)

Qcz
Newbie

Post#5 » 27 paź 2012, 23:33

Gear zoptymalizowany, poza Dancing Steel'em wszystko jak należy :)

Awatar użytkownika
whi
Officer

Post#6 » 28 paź 2012, 08:24

"Wymagacie" to zbyt duze slowo, natomiast jesli gemujesz hit, w momencie, gdy jak rozumiem po innych gemach 1 agi > 2 secondary statow, to zwyczajnie tracisz dps - zakladam, ze przy uzyciu jakiegos reforgera daloby sie uzyskac i wszelkie capy i zgemowac agi, ewentualnie agi/cos tam, jesli socket bonus ladny. Teraz wszystko wyglada ladnie. ;)

Troche pobocznie, poki czekam na ewentualne opinie od naszych memberow - sam robisz tc, znaczy, sam liczysz wartosc statow na przyklad?;) A jakichs toolsow uzywales w przeszlosci?
+1!

Qcz
Newbie

Post#7 » 28 paź 2012, 09:50

Co do reforge/gemy, tak jak mówie, mój ówczesny gear nie pozwalał na cap hit'a bez tego gema, teraz wszystko gra :) Ale masz racje, użycie reforgera pozwoliło mi uzyskać nieco lepsze staty, dzięki :)

Wartość statów znam dzięki EJ, etc. Kiedyś korzystałem z silnika w excelu znalezionego na EJ, ale gdzieś mi się zapodział przy zmianie komputera i aktualnie polegam na swojej wiedzy, może to błąd, nie twierdze, że moje wybory są optymalne, ale sporo czasu poświęcam na znalezienie odpowiedniego ustawienia, lubię analize danych :]

Awatar użytkownika
whi
Officer

Post#8 » 28 paź 2012, 10:24

Shadowcrafta w cata nie uzywales? A poki co nie probowales simcrafta? http://code.google.com/p/simulationcraft/
+1!

Qcz
Newbie

Post#9 » 28 paź 2012, 11:37

Shadowcrafta używałem, ubolewam,że coś teraz nie działa :/

Awatar użytkownika
whi
Officer

Post#10 » 28 paź 2012, 16:58

Zadne negatywne komentarze do mnie nie dotarly, tutaj tez wszystko wyglada (juz) ok, wiec jesli nadal czujesz sie na silach to zapraszam na bronzebeard! ;)
+1!

Qcz
Newbie

Post#11 » 29 paź 2012, 09:48

Dzięki, oczywiście zapas sił jest ;)

Wróć do „Rekrutacja”