Demonology Warlock Kandalanu

Podstawowe informacje o nas, aktualnie potrzebnych klasach, jak i formularz rekrutacyjny znaleźć można w przyklejonych topikach.
Kandalanu
Newbie

Demonology Warlock Kandalanu

Post#1 » 07 mar 2013, 18:59

Podstawowe informacje.
Klasa/spec: Warlock - demonology
Nazwa postaci: Kandalanu
Nazwa servera: The Burning Legion
Twój wiek: 28 lat
Ewentualne alty: brak

1. Czemu opuściłeś/chcesz opuścić swoją dotychczasową gildię? Opuściłem Innominate pare dni temu. Powody w zasadzie były 2 które się zazębiały. Wpierw zgłosiłem 3 tygodniową przerwę. Niestety jestem osobą dla której idealny rajd to 4 godziny absolutnej ciszy na mumble/TS/Vent, mówi tylko officerka ewentualnie omawiamy bossów. Wiem, że ideału nigdy nie zastane, pogodziłem się z tym już dawno. Jednak absolutnie piknikowa atmosfera zwłaszcza w czasie samej walki jest dla mnie po prostu nie do zaakceptowania. Od razu zaczynam się denerwować, zaczyna mi źle iść - takie jest powiązanie :(. Ostatnie rajdy w zasadzie wyglądały tak, że po 1,5-2 godzinach bolała mnie już głowa i zmuszałem się do tego aby wysiedzieć do samego konca na rajdzie. Nie na tym polega gra, zabawa. Jednak już bezpośrednim powodem była eskalacja chamstwa i buractwa w tej gildii. Ogólnie znany większośc Rayla (Sambamamba) to osoba która przez cały okres przebywania przeze mnie w Innominate dosłownie gnoił Cheesterossa. Chciał go chyba całkowicie zniszczyć jako człowieka. Nie oceniam cześka. Czy jest dobrym czy złym graczem, Czy jest inteligentny czy głupi. Fakt faktem, że dla mnie w ogóle nie do pomyślenia jest sytuacja w której gnojenie i niszczenie danej osoby jest traktowane jako coś normalnego. Nieistotne co dana osoba zrobiła. Nie wspominam o tym, że czesiek był na każdym progresie, że najwięcej dla rekrutacji gildii zrobił. To nie jest istotne - nie ma ŻADNEJ takiej sytuacji w której tego typu zachowanie byłoby akceptowalne. Eskalacja tego trwała i trwała. W zasadzie tylko czesiek mnie pwostrzymywał od wczesniejszego opuszczenia inno. Niestety, jak to zwykle bywa, Rayla doczekał się bandy naśladowców. Mogliście być świadkami tego na wowcenter. To był dla mnie sygnał, że sprawy idą tylko w tą gorszą stronę. Coraz więcej osób jak kameleon naśladowało to co Rayla, dodatkowo zaczęły się podjazdy na forum publicznym. To dla mnie był sygnał do zakończenia takiej zabawy.

2. Jak często grasz i ile dni w tygodniu byłbyś w stanie rajdować - od 19(invity o 18:55) do 24?

Jestem w stanie rajdować 4-5 razy w tygodniu. Niestety rozpoczącie rajdu stricte od 19:00 może być lekkim problemem :(.

3. Jakie masz doświadczenie rajdowe - w MoP i przed nim? Cały MoP od początku do konca progressu - 16/16 HC. Wcześniej 2 lata temu w Signum 3 miesiące, jeszcze wcześniej w Drama Theory cały LK. No i podstawka calutka :) na TBC nie grałem - zbytnio przeżywałem koniec 40 osobowych rajdów i po prostu nie mogłem się zmusić :(.

4. Twój build/glyphy?
tier 1 soul leach - obecnie w 5.2 przegięty talent, tylko czekać na nerfa/hotfixa, dark regeneration to czysto pvp skill, harves life jest bezuzyteczny dla demo - jako filler dużo lepszy jest void ray. No może inaczej, harvest life jest potrzebny tylko w momencie spełnienia określonych warunków - jednym z nich, głównym, jest brak trzymania wszystkich addów w jednym punkcie. W zasadzie jako przykład mógłbym podać Amber Shapera ale tylko w sytuacji gdy nie ma na danej walce adda ze stackami do dmg, aczkolwiek i tu nie do końca. To po prostu musi być specyficzna walka. Jest tyle różnych czynników wpływających na odpowiedni wybór, że w zasadzie nie jestem w stanie dokładnie opisać tego.

tier 2 pvp tier - shadowfury bo do czegos moze się przydać

tier 3 zdecydowanie soul link. Prostota prostota i raz jeszcze prostota. Tym się kieruję we wszystkim, "rotacji", wyborze talentów, UI, w ogóle całej grze. Soul link właśnie tego typu prostotę mi zapewnia. Ułatwia zdecydowanie grę bo nie muszę pilnować CDków. Dark Bargain na specyficzne sytuacje jak Elegon HC, Vizier (zreszta na vizierze soul link off :/) itp.

tier 4 blood horror = pvp skill, unbound will jedem z moich ulubionych talentów aczkolwiek w dość niewielkiej ilości walk na MoP się przydawał, tak więc jak nie był potrzebny to brałem burning rush

tier 5 Grimoire of Supremacy różnica nie jest wielka, ale ten aspekt bliżej opiszę dalej

tier 6 AV nie lubie na takim vizierze jeszcze ciut podniecie DPS ale ogólnie bezużyteczne. KC doskonałe dla affli, może i jako tako przydatne dla demo - ale dla mnie i dla mojego stylu gry jest to śmieć a nie talent - ba nawet tylko by pogorszył sytuację - również opiszę dalej dlaczego. MF - cóż na AoE walki fajny (aczkolwiek może być obosieczną bronią) ale też bez większego szału. No ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Glyphy jedynie imp swarm jest glyphem który ma faktyczny wpływ na rajdowanie, reszta wybrana na zaasdzie bo tak mi się podoba, aczkolwiek nie mam żadnych problemów na zmianę czegoś jak faktycznie jest to niezbędne.

5. Jaki offspec preferujesz? Jak z doswiadczeniem w graniu nim i gearem(moze byc cala lista)?
-- (Tyczy sie klas spełniających różne role - tzw. hybryd, w przypadku pure dpsów zakładamy bezproblemową możliwość respeca w razie braku jakiegoś (de)buffa)

żadnego, urodziłem się demonem, żyję jako demon i jako demon umrę. W MoPie zrobiłem 2 wyjątki od tej zasady - elegon, oraz protektorzy (a ci tylko dlatego, że slowowalem addy)

6. Przybliżona wartość poszczególnych statów w aktualnym tierze(może być w formie "yellow hit > expertise > spell hit >" itd.)?
-- (Mamy na myśli wpływ każdego z tych statów na dps i ewentualne uporządkowanie ich np. od najważniejszego do najmniej ważnego - najlepiej uwzględniając w jakiś sposób limity, które niektóre z nich posiadają)

Nie podoba mi się to pytanie. Jak chcecie sprawdzić czy czytam EJ i przeglądam SC - tak robie to, Jak chcecie sprawdzić czy używam tego jako wyrocznia - nie, jestem osobą któa uważa forum EJ za coś śmiesznego, a SC za bardzo szkodliwy programik (zresztą wydaje mi się, że Whi już zna moje zdanie na ten temat). Jeżeli jesteście zainteresowani szerszą dyskusją na ten temat to chętnie. Dla mojego demona priorytety to:
hit do 5100 -> mastery -> crit -> haste a czasami haste -> crit. Potem nieco to również opiszę

7. Lista priorytetów skilli? Jakieś sytuacyjne triki, sytuacyjne wykorzystanie talentów/skilli?
-- (W pierwszej części tego punktu mowa o uporządkowaniu skilli zaczynając od najważniejszego i na najmniej ważnym kończąc; podobnie jak w poprzednim odnośnie wartości statów)

Ważność skilli w punktach (im mniejszy numer tym ważniejszy skill):

1) metamorphosis, DS = na tym bazuje spec
2) Shadow bolt/ToC, corruption/doom, HoG = to musi być 100% uptime
3) soul fire, fel flame/life tap = proce + "fillery"
4) hellfire/immolate aura, void ray, imp swarm = sytuacyjne

8. Jakich używasz modów(addonów)?

- tellmewhen
- dominos
- DBM
- skada
- omniCC
- tidy plates

9. Z jakich narzędzi/for korzystasz na codzień, by wycisnąć maksimum ze swojej postaci?
-- (Mowa tu o wszelkiego rodzaju forach internetowych i programach/arkuszach słuzących do modelowania teoretycznych walk/obliczania średniego dpsu)

Przy wejściu nowego większego patcha/dodatku czytam dosłownie wszystko co znajde na google o locku. W czasie trwania danego patcha/dodatku czytam wszystko co moge na mmo-champion oraz EJ mimo iż uważam te fora za dość śmieszne pod wieloma względami, przeglądam również SC mimo iż program uważam za dosłownie głupi. Głównie jednak po prostu rozmyślam przed spaniem, w pracy nad tym jak mam zagrać aby przeżyć i wyciągnąć więcej z pożytkiem dla rajdu.

10. Czy może polecić cię ktoś z obecnych gildiowiczów PF?

Szczerze ? Zdaję sobie jak to zabrzmi, ale to jest aplikacja/moje SV a nie konkurs na bycie największym skromnisiem no więc:

Każdy kto w MoPie przeglądał logi polskich gildii czy mnie zna czy nie. Dodatkowo dość liczna reprezentacja DT którą macie u siebie, mimo iż cały czas się szczycę tym, że gram w taki sposób i jestem taką osobą, że nigdy nie zrobiłem sobie żadnego wroga o tyle nie wiem jak na moje wyjście z DT niektórzy mogli zareagować.

Teraz może nieco szerzej. W WoWa gram tylko dla rajdów. Jest to aspekt gry który nie został do tej pory powielony skutecznie przez żadną inną grę. W tygodniu loguję się tylko na rajdy, w weekendy dopiero mam czas i chęci (a czasami i tego brak) aby nadrobić monetki, valory, reputację. To jest pierwszy mój minus o którym piszę wprost. Po prostu nie zawsze mam możliwość zmuszenia się do robienia tego typu rzeczy, mimo iż wiem, że pomagają w rajdowaniu. Musicie jednak o tym wiedzieć przed podjęciem decyzji

Od WoTLK gram lockiem, demo lockiem, próbowałem zarówno affli jak i destro, to nie dla mnie. Demo lock to kwitesencja tej klasy. To styl gry który już od X czasu mi najbardziej odpowiada. Specjalizuję się w nim. Oznacza to, że zawsze w tym specu zrobie więcej jak w innych. Tak było zawsze, niezależnie jak bardzo demo odstawało od reszty specy. Moja specjalizacja jednak pozwoliła mi na takie rozwinięcie umiejętności gry demo locka, że zawsze potrafiłem wyciągnąć z tego speca prawie wszystko. Na MoPie na każdym swoim first killu byłem w top5 demo locków, zazwyczaj potem spadałem. Aby się zrankować odpowiednio musi być spełnionych zbyt wiele czynników niezależnych od gracza. Niestety brak możliwości przeprowadzenia spokojnej farmy w inno (sprawdzanie triali, notoryczne błędy starych graczy, brak w zasadzie "czystej" farmy na większości bossach aż do samego końca) a także moja chęć częstego jej omijania była powodem tego, że już później ranking był słabszy (i możecie wierzyć lub nie na paru killach poziomu top1-top3 logów killami okazywały się najgorsze możliwe próby :/). Zawsze staram się wyciągnąć jak najwięcej, mnie półśrodki nie interesują. Dlatego też spędzam naprawdę sporo czasu nad obmyślaniem co tu jeszcze poprawić, jak zagrać aby wyciągnąć więcej. To dla niektórych może być drugi mój minus. Moja rola to przeżyć do samego końca walki, nie zwipować rajdu i wyciągnąć jak największy DPs bijąc to co trzeba. Skupiam się na każdym z tych aspektów. Nigdy nie ukrywam i nie ukrywałem, że DPS jest dla mnie czymś niezmiernie ważnym (możecie mnie nazwać dps whore) Dla mnie osobiście osoba która wipuje a robi potęzny DPS gra źle, tak samo jak ta która nie wipuje ale robi słąbiutki DPS. Te 2 czynniki (bardzo dobra gra + bardzo dobry DPS) mają być spełnione równocześniej. Oczywiście tego wymagam TYLKO od siebie. Jestem egoistą w WoWie, interesuje mnie tylko to co sam robię, aczkolwiek nie oznacza to, że resztę mam gdzieś. Wręcz przeciwnie, jak widzę, że ktoś ma problemy z jakimś elementem walki to ZAWSZE zaproponuję mu rozwiązanie które się dla mnie sprawdza. Kolejny minus o którym musicie wiedzieć. Aby nie ukrywać - rankowanie się jest jednym z elementów tej gry dających mi frajdę. To po prostu kolejny aspekt rywalizacji - czymś czym charakteryzuje się samo rajdowanie.

Jestem osobą wygodną. Gram w taki sposób aby robić najmniej, najmniej CDków do pilnowania, najmniej ruszania się itp itd. Nie nie oznacza to sytuacji, że nie robię czegoś co powinienem, nie. Wręcz przeciwnie. Oznacza to, że robię to co powinienem i TYLKO TO. Staram się minimalizować aż do całkowitego wykluczenia zbędnych ruchów, zbędnych odruchów. To jest moja recepta na sukces i tego się trzymam już od dawna. Staram się zaplanować swoje posunięcia na XX sekund do przodu, każda niespodziewana sytuacja to zarówno zagrożenie i możliwość popełnienia błędu ale i spadek DPSu. Jeżeli już się ruszam to nigdy nie marnuję tego czasu. Ruszanie się nie jest dla mnie spadkiem DPSu, uważam je za część "rotacji". Wówczas to przygotowuję się do kolejnych sekund/minut walki (cdki odpalki itp), wówczas używam Life Tap lub po prostu spamuje fel flame. Stosuje zasadę, że pierwsze próby progresu są dla poznania walki, dla poznania wszystkich umiejętności bossa, dla zrozumienia tych umiejętności, dopiero potem jak już je opanuję jak mi nie będą przeszkadzały, dopiero wówczas zaczynam tak naprawdę robić DPS.

Demo - jak tym gram. Demo to stosunkowo prosty spec. Nie ma tu wielu dotów których trzeba pilnować. W większości wszystko się ładnie zazębia, jedynym wyzwaniem może być walka AoE na której trzeba pilnować aby każdy add miał 2 doty na sobie non stop + efektywnie uzywać 3 AoE skilli (przede wszystkim najtrudniejszego HoG). AoE demo locka to nie ele shaman gdzie 1 skillem zrobisz 95% dmgu. Doom, Corruption, Pet, Void Ray, Immo aura, Hellfire, HoG - AoE demo locka jest strasznie zdywersyfikowane. Poza AoE sposób gry demona opiera się tylko i wyłącznie na 1 rzeczy - jak najoptymalniejszym wykorzystywaniu CDków. Nic ponadto. Założenie jest banalne. Niestety realizacja już nieco gorsza. Dlatego też ten spec wymaga naprawdę dogłębnego poznania każdego bossa. Ba Każde szybsze/wolniejsze próby mają dość znaczny wpływ na wyniki demo - i musi to być zawsze brane pod uwagę.

No i powinienem napisać o jeszcze jedna sprawa - tym razem krótko bo i tak się rozpisałem. Nie jestem w stanie być dokładnie na 19:00 na rajdzie - 19:15-19:25 stoję gotowy i przygotowany ale 19:00 to ciut za wcześnie :(. No i często i gęsto będę prosił o podmianki, kocham progres, kocham wipowanie, farma to dla mnie jedynie szansa na zrankowanie się, farmę najchętniej bym pasował. Zawsze będę pierwszy do tego jeżeli padnie takie pytanie. To dla mnie będzie zawsze możliwość wyspania się, odpoczynku itp. Jednak jeżeli zdecydujecie, że powiniem zostać, zostanę oczywiście.

Na koniec mała prośba. Przeczytajcie to co napisałem dokładnie i przemyślcie to parokrotnie. Postarałem się Wam opisać jakim jestem graczem, bez omijania czy też dewaluować je. Wprost przeciwnie, starałem się wypisać wszystkie które mają większy wpływ na grę, które mogą być problematyczne. Nie napisałem ich na zasadzie - taki jestem i macie się temu podporządkować. Po prostu przedstawiłem sprawę jasno bo właśnie to powinienem zrobić w aplikacji do gildii. Powinienem, poza swoimi plusami, opisać wszystko co mogłoby wpłynąć ujemnie czy to w bliższej czy dalszej przyszłości na naszą ewentualną wspólną grę. Chciałbym oczywiście dołączyć do PAthfindersów. Dlaczego ? W sumie nie napisałem tego jeszcze. 25 osobówki pl umierają, zostały tylko 3 które się liczą, do których warto iść, które prezentują jakiś poziom. Innominate odpada, Acci również, nie nie aplikuję do Was z jakiejś wielkiej miłości, nie napiszę tekstu, że od zawsze marzyłem aby do Was dołączyć bo jesteście najlepsi itp. Piszę do Was bo jesteście, pierwszą, ostatnią i jedyną opcją w tym momencie dla mnie. Tylko dlatego, że od zawsze Pathfinders był dla mnie kojarzony jako gildia spokojna i cicha z przyzwoitym progresem, tylko dlatego w ogóle podejmuję próbę dołączenia do Was zamiast po prostu zakończyć grę.

Veru
Dekoracja
Kontaktowanie:

Re: Demonology Warlock Kandalanu

Post#2 » 07 mar 2013, 19:27

(proponuję przenieść wątek do ukrytego forum, bo to się może skończyć jak na wowcenter)
"...swieta kaplanka Idnadurev,ktorej najwieksza radosc sprawialo obdarowywanie innych,za co chwala jej na wieki wiekijow..."
Publiczny Profil na Plusie

Awatar użytkownika
whi
Officer

Post#3 » 07 mar 2013, 19:30

Przebrnalem! Myslimy. ;)

No worries veru, u nas konieczne jest zaakceptowanie posta przez moderatora w dzialach publicznych. ;)
+1!

Vadius
Dekoracja

Post#4 » 08 mar 2013, 03:33

Osobiście jak najbardziej za - grałem z nim parę tygodni w inno i jako stricte gracz jest bardzo dobrym wzmocnieniem. Osobowość na pewno bardzo ciekawa. Powodzenia w rekrutacji !

Awatar użytkownika
Baella
Dekoracja

Post#5 » 08 mar 2013, 12:10

Też grałam z Kandalanu w Innominate, z pewnością jest jednym z najlepszych locków demo z jakimi miałam okazję grać. Ze względu na jego przeszłość, która jest dość bujna, jestem sceptyczna. Dlatego ani za, ani przeciw.

Awatar użytkownika
Laure
Officer

Post#6 » 08 mar 2013, 15:35

rankowanie, rankowanie... to ja się tak zapytam, jak się ma do tego komenda 'stop dps' - która u nas zdarza się całkiem często, z rozmaitych powodów. Respektujesz, czy udajesz że nie słyszałeś ;P , względnie po kryjomu przerzucasz doty "bo ranking!"?
Jestę hunterę, proszę głaskać!

Kandalanu
Newbie

Post#7 » 08 mar 2013, 16:24

Moja rola to przeżyć do samego końca walki, nie zwipować rajdu i wyciągnąć jak największy DPs bijąc to co trzeba.

Procedura w przypadku usłyszenia komendy stop DPS:

1) esc
2) esc
3) esc
w przeciągu 1-2 sekund
4) ctrl+2

Kandalanu
Newbie

Post#8 » 08 mar 2013, 16:25

W końcu aby się zrankować to trzeba przede wszystkim:
- zabić bossa
- przeżyć do samego końca walki.

Awatar użytkownika
Ailawiu
Guild Master

Post#9 » 08 mar 2013, 17:41

19:15-25 niby nie takie duże spóźnienie, ale jednak musiałbyś się liczyć z tym, że 100% gwarancji spota to nie daje, przynajmniej w sytuacji gdy do tego czasu jest już full rajd, inne osoby się nie spóźniają, a sam jesteś nowy i nieznany większości.

Kandalanu
Newbie

Post#10 » 08 mar 2013, 17:50

Zdaje sobie sprawę z tego - w zasadzie zdaje sobie sprawę z możliwych konsekwencji każdej swojej wady. Wielokrotnie sam byłem oficerem, poza tym nie jestem głupi :P

Awatar użytkownika
Aree
Member

Post#11 » 08 mar 2013, 20:13

Marudzisz na siebie w tej appce wiecej niz ja mowie na tsie. At least honest +1 dla Ciebie. I naucz sie grac w affi!
Uulwi ifis halahs gag erh'ongg w'ssh.

Awatar użytkownika
Ailawiu
Guild Master

Post#12 » 09 mar 2013, 04:19

Jeśli zdajesz sobie sprawę to ok.

Druga sprawa, jak sam piszesz, PF to gildia "na uboczu", więc wszelkie dramy zostawiamy za sobą - wliczając w to te z pierwszego posta, czy pisanie po wszelkich dramogennych forach. Być może to drugie ciebie nie dotyczy, ale wiem że niektórzy z BLa mieli tendencje do takich rzeczy.

Także generalnie, jeśli oba te fakty by ci nie przeszkadzały, to zapraszamy.

Kandalanu
Newbie

Post#13 » 11 mar 2013, 17:21

dzięki za danie szansy ale nie do końca przemyślałem wszystkie aspekty :P

niestety wybrałem sobie tragiczny moment na dołączenie do kogoś, gdyby choć 2 tygodnie do 5.2 jeszcze było ... lub 1 tydzień nawet. No nic powodzenia w 5.2 :)

Wróć do „Rekrutacja”