Fearhis/Druid/The Maelstrom

Podstawowe informacje o nas, aktualnie potrzebnych klasach, jak i formularz rekrutacyjny znaleźć można w przyklejonych topikach.
Awatar użytkownika
Fearhis
Newbie

Fearhis/Druid/The Maelstrom

Post#1 » 21 lip 2013, 23:06

Podstawowe informacje.
Klasa/spec: Druid/Balance
Nazwa postaci: Fearhis
Nazwa servera: The Maelstrom
Twój wiek: 26
Ewentualne alty: Na Bronzebeardzie narazie nic nie mam, ale oczywiście przydałoby się zrobić jakiegoś alta żeby podtrzymywać moją główną postać na tym nowym serwerze, więc jakby ten alt będzie miał nick : Fearís (akcent nad 'i' jest jeśli nie widać).
Poza tym mam jeszcze jednego alta (monka) na obecnym serwerze (The Maelstrom) po stronie ally i parę innych na hordzie na Burning Legionie (mag, war, druid), ale nie zamierzam ich narazie tykać, więc ich nie wymienię.

1. Czemu opuściłeś/chcesz opuścić swoją dotychczasową gildię?
Obecnie jestem w Silence, ale niestety ta gildia narazie i najprawdopodobniej w przyszłości też, będzie raidować 10tki. A ja 10tek nienawidzę - mało lootu, mało ludzi, cieżko o spota czasami. Był ostatnio taki czas, że troszkę ludzi z BL'a chciało do nas dojść i zaczęlibyśmy robić 25, ale to nie wypaliło. Poza tym do tej gildii nie dawno dołączyłem i jak się okazało ta gildia ma w sumie już pełny komplet dpsów i healerów na 10tki, więc ja jestem takim piątym kołem u wozu i do raidu wrzucany jestem tylko wtedy jeśli: ktoś czegoś nie potrzebuje, co narazie rzadko występuje, bo jak wcześniej pisałem, to są 10tki - mało lootu, ludziom rzeczy nie dropią i cóż w ten sposób blokowany jest spot lub kogoś nie ma i mogę wejść, co też rzadkością jest. No i z tych 2 powodów zbytnio narazie raiduje/nie raiduje, nawet trudno nazwać to raidowaniem w sumie. Podsumowując: chcę opuścić tę gildię, bo chciałbym aktywniej i bardziej na poważnie raidować niż takie byle co. (3 raidy po 3h, to troche dla mnie za mało + mało na progress itp itd.)

2. Jak często grasz i ile dni w tygodniu byłbyś w stanie rajdować - od 19(invity o 18:55) do 24?
Gram tyle ile mogę, nie mam nic innego do roboty oprócz pracy i wowa ( i innych blizzardowych gier). A raidować mógłbym nawet codziennie w opisanych wyżej godzinach.

3. Jakie masz doświadczenie rajdowe - w MoP i przed nim?
W MoPie dużo niestety nie zabiłem. Początkowe raidy to tylko 5/6hc MSV, 4/6hc HoF i ToES tylko normal (all na 25 + na innej postaci - magu). ToT ostatnio dopiero tknąłem na normalu w obecnej gildii na 10tkach.
Cata - na początku tego dodatku dużo nie raidowałem bo krótko po premierze gry zrobiłem przerwę i wróciłem na Firelandsy, ale przed przerwą zdołałem wyczyścić na normalu10 początkowe raidy. Firelandsy b. fajnie się progressowało, udało mi się zabić 6/7hc 25, niestety Ragnaros hc tylko na 10tce padł. Potem DS gdzie na 25 udało się ubić niestety tylko 1/8hc, a potem ówczesna gildia przerzuciła się na 2x10 i maksymalnie udało się zrobić 5/8hc zanim wszyscy poszli na wakacje.
WotLK - Naxxrammas raidowałem tylko na 10tce, udało się wyczyścić przed Ulduarem. Ulduar na 25 calutki wyczyszczony (na 10tce nawet nie robiłem dużo, bo gildię obchodziło tylko 25tki) z hardmodami ale bez Algalona. W ICC dużo nie raidowałem, pare killi na 10tce, pod koniec WotLKa udało mi się wyczyścić całe na 10 normal i hc bez LK.
TBC - nie raidowałem grałem wtedy PvP.
Vanilla - start gry w WoWa i PvP.

4. Twój build/glyphy?
Talenty:
Felline Swiftness - 15% speeda czasem się przydaję, ale na pewne walki mogę zmienić na Wild Charge, u boomkina wygląda jak Disengage u huntera, czasem się też może przydać
Nature's Swiftness - w połączeniu z Healing Touchem może uratować tyłek, *jeśli* healerzy przyslackują (bez urazy).
Typhoon - to mam tak domyślnie ustawione, ale na raidy się aż tak bardzo nie przydaje (może czasami jak coś trzeba odepchnąć), ale również można też użyć Mass Entanglement jeśli trzeba coś zarootować (np. było to przydatne na Willu w MSV).
Incarnation - dobry CD do zwiększenia DPSu.
Ursol's Vortex - podobny tier co tier3 talentów, czyli takie sytuacyjne, ale to jest taki talent bardziej na addy ofc (np. był przydatny na Willu w MSV również). Jednakże w tym tierze tylko ten talent ma jakikolwiek potencjał w PvE, może jeszcze Mighty Bash, ale to zależne od walki.
Nature's Vigil - nawet dobry CD do zwiększenia DPSu, można go fajnie łączyć z Incarnation. ale oprócz tego talentu można użyć Heart of the Wild - 6% do intellectu może być przydatne, mając lepszy gear.

Ciężko ogólnie powiedzieć jaki ma się stały talent build, bo kilka tierów zawiera talenty sytuacyjne i trzeba wprowadzać parę zmian przed konkretnymi walkami. Ale to co wyżej napisałem to mój taki stały-domyślny build.

Glyphy:
Major:
-of Stampeding Roar - b. przydatne jeśli cały raid potrzebuje dopalacza.
-of Stampede - mogę castować Stampeding Roar bez wychodzenia z Moonkina, co jest b. wygodne i oszczędza dużo czasu, bo nie trzeba robić: moonkin->kot/miś->cast stampede->moonkin.
-of the Moonbeast - jak już w talentach wspominałem Nature's Swiftness używam sytuacyjnie w zagrożeniu życia, a że (narazie, bo w 5.4 to się zmienia) moonkin musi wyjść z formy żeby wycastować healing spell, to tak jak wyżej wymieniony glyph oszczędza czas.

Minor - nie wymieniam bo to są jakieś duperele zmieniające wygląd.

5. Jaki offspec preferujesz? Jak z doswiadczeniem w graniu nim i gearem(moze byc cala lista)?

Preferuję Restoration - drzewko. B. lubię healować druidem, to według mnie najfajniesza klasa do healowania. Nawet teraz, w obecnej gildii healuję, natomiast do Was chcę dołączyć jako Balance, bo wolę w 25tkach DPSować, co nie wyklucza faktu że nie mogę healować także. Więc tutaj teoretycznie jestem otwarty mogę być DPSem-boomkinem, bądź healerem, ale wolałbym to pierwsze.
Lubię też Feral - kotek. B. fajny dps specc według mnie, no ale niestety obecnie w sumie Balance > Feral, więc ten specc odpada, a poza tym mając Balance jako main specc i Restoration jako off specc, troszkę łatwiej z gearem nawet jest, jeśli chodzi o przejścia.
Guardian specc (tank) nawet nie próbuje, bo nie lubię raidować jako tank i po prostu nie lubię tankowania (miśkiem).

6. Przybliżona waga poszczególnych statów w aktualnym tierze(może być w formie "yellow hit > expertise > spell hit >" itd.)?
To jeśli chodzi o staty to:
Intelect > Hit lub Spirit 15% > Haste cap > Crit > Mastery

Hit lub Spirit, gdyż dzięki passive'owi Boomkina spirit = hit, co trochę ułatwia sprawę przy reforgowaniu.
Haste cap - trzeba tylko 5273 haste'a, ponieważ reszte załatwia pasywny buff Boomkina (aura +5% spell haste) i Nature's Grace (+15% spell haste) buff otrzymywany przy osiągnięciu Lunar lub Solar Eclipse podczas walki.
Crit - to w sumie najlepszy stat zaraz po intellu dla, bo critical strike'i Wratha, Starfalla i Starsurge'a wydłużają długość DoT'ów (Sunfire i Moonfire), co jest dobre, bo te właśnie DoT'y proccują Boomkinom instant Starsurge'e.

7. Lista priorytetów skilli? Jakieś sytuacyjne triki, sytuacyjne wykorzystanie talentów/skilli?
Jeśli chodzi o priorytety w samym DPSowaniu to: (Single target)
1. Ważne jest to żeby przez cały czas utrzymywać DoT'y (Sunfire i Moonfire), gdyż jak wyżej pisałem, proccują Starsurge'e.
2. Castowanie Starsurge'a kiedy nie ma cd, co cd trzeba to używać, a jeśli od DoT'ów otrzymamy procca to natychmiastowo używamy, po to, bo jeśli troszeczkę dłużej poDPSujemy to może się okazać, że kolejny procc jest, a co ważne, te proccki się nie stackują, więc stary procc /bye. Dlatego ważne używać go odrazu. Może nie tak szybko żeby przerywać castowanie Wratha, czy Starfire'a, ale po wycastowaniu tego, używamy procca.
3. Castowanie Starfalla kiedy nie ma cd, ale należy go użyć w Lunar Eclipse, bo w tym Eclipse'sie zostaje zwiększony nasz Arcane damage, a Starfall robi Arcane damage, więc nie warto go marnować w Solar Eclipse i utracić trochę damage'u.
4. Castowanie Wratha jeśli wbiliśmy Solar Eclipse i kierujemy się w stronę Lunar Eclipse oraz Castowanie Starfire kiedy wbijamy Lunar Eclipse i kierujemy się w stronę Solar Eclipse.

Na więcej targetów warto umieszczać DoT'e która odpowiada obecnej fazie Eclipse (Solar - Sunfire, Lunar - Moonfire), a także Starfall, Hurricane/Astral Storm jeśli jest tak z 5+ mobków, a także okazyjnie grzybki.

Warto także pamiętać o tym, że pewna DoT'a w pewnej fazie Eclipse ma większy damage, więc jeśli DPSując dobijemy do Solar Eclipse, a Sunfire ma jeszcze dużo czasu do wygaśnięcia to warto zrefreshować tą DoT'ę, bo będzie nam troszkę większy damage robić.

Jeśli chodzi o talenty to w pytaniu o talenty i glyphy napisałem co i jak warto używać.

Oczywiście boomkin może czasem wesprzeć healerów castując Tranquility.

Można również korzystać z Symbiosis, używając na Warlocku, Rogue'u lub DK po defensywne CD lub na maga po lekki dps cd (mirrory).

8. Jakich używasz modów(addonów)?
Ogólnie używam ElvUI, a tak poza tym to: DBM/BigWigs (zależy, czasem ten działa lepiej czasem tamtem, różnie to bywa), Recount, Parrot (jeśli jestem poza raidem), xCT (na raidzie, mniej burdelu ma się na ekranie :) ), a jeśli healuje to dodatkowo Healbot.

9. Z jakich narzędzi/for korzystasz na codzień, by wycisnąć maksimum ze swojej postaci?
Z różnych stronek korzystam, bo głupotą jest branie informacji tylko z jednego źródła (niewiadomo czy jest wiarygodne). Więc jeśli chodzi o te strony to używam: forum mmo-champion.com, icy-veins.com, maxdps.com, noxxic.com(do tej stronki troche sceptycznie jestem nastawiony), czasami może jeszcze lookne na elitistjerks.com, ale jakoś nie przywykłem do tej stronki.

10. Czy może polecić cię ktoś z obecnych gildiowiczów PF?
Tak, znam jedną osobę z Waszej gildii, jest nią Feÿ. Poznaliśmy się chyba w WotLku, nie pamiętam dokładnie. W kilku gildiach ze sobą też raidowaliśmy.

Od siebie chciałbym jeszcze dodać:
Mimo, że aplikuję do Was jako Balance Druid to gear na ten Balance w pełni jeszcze nie mam, bo jak wyżej napisałem w obecnej gildii narazie healuję, więc parę części mi brakuje.

Jeśli coś za dużo lub za mało napisałem to przepraszam z góry.

pawik
Dekoracja

Re: Fearhis/Druid/The Maelstrom

Post#2 » 21 lip 2013, 23:36

Na gear nie patrzę zbyt bo jak widzę i tak na razie resto, mam natomiast pytanko jak u Ciebie chain na legendary?

Bo jak rozumiem jest to main, którym grałeś dotychczas, ale np. gema nowego w czapce nie widać?

Do reszty nie mam pytań - czytając apkę w sumie sam zostałem znawcą od boomkinów.

Awatar użytkownika
Yeni
Officer

Post#3 » 21 lip 2013, 23:36

Jakbyś mógł wylogować się w kurczakowym gearze! ;)
A stampeding sam wrzuca w misia tak na marginesie :P Poza tym appka na poziomie, więc odpowiedzi możesz się spodziewać jutro.

EDIT: Doczytaj Pawiku, mainem był mag zdaje się.

Fey
Member

Post#4 » 21 lip 2013, 23:40

Boomkin... wall of text...

Przyłączam się do prośby by szybko odpowiedzieć i zamknac zanim Lilija sie obudzi!

pawik
Dekoracja

Post#5 » 21 lip 2013, 23:42

Aha, wciągnął mnie poradnik sowy - w sumie nawet na sucho już bym cyfry kręcił. Z góry przepraszam.

Na ostatniego aplikanta-sowę nasza aktualna sowa się strasznie nastroszyła, ale myślę że tutaj nie będzie większych problemów ;P

Awatar użytkownika
Lilija
Member
Kontaktowanie:

Post#6 » 21 lip 2013, 23:45

Haste cap - trzeba tylko 5273 haste'a, ponieważ reszte załatwia pasywny buff Boomkina (aura +5% spell haste) i Nature's Grace (+15% spell haste) buff otrzymywany przy osiągnięciu Lunar lub Solar Eclipse podczas walki.

5273 to jest haste breakpoint z poprzedniego kontentu. W gearze z ToT reforguje się do 10289, o ile pozostały crit nie zejdzie niżej niż 5000 raitingu. Atm widzę, że jesteś w gearze resto, więc trudno mi powiedzieć, czy już będzie można próbować u ciebie pod ten breakpoint się szykować.

W kwestii talentów:
* NV jest lepsze od HotW tylko na jedną walkę w ToT - Jin'rokha - z racji, iż lepiej skaluje się w plamach i CD jest na każdą z nich. Na pozostałe walki HotW jest lepszy, ponieważ NV jest tylko dobre w połączeniu z INC, a po zmianie CD de facto dostało nerfa.
* Zastanów się nad używaniem na niektóre walki FoN zamiast INC. Generalnie zakłada się, że FoN jest lepsze na walki single target (oprócz Jin'rokha - podobnie jak NV, INC lepiej się skaluje w plamach), natomiast INC lepiej używać do +2 celów.

Rozumiem, że grając w więcej w Resto mogłeś nie być na bieżąco z nowinkami: najlepiej ich szukać na EJ oraz ostatnio na mmo-champion od kiedy Slippy przejął temat. Maxdps to omijaj z daleka - nigdy nie był dobry dla moonkinów. Icy-veins i noxxic mają podstawy, chociaż miewają tendencję do spóźnionych updatów pomiędzy większymi patchami.

To takie 2 grosze ode mnie ^^ Reszta mam nadzieję wyjdzie w praniu, bo od dawna czekam na drugą sowę w rajdzie.

P.S. @Pawik, szczególnie, że też byłam na tak :P
Obrazek

Awatar użytkownika
whi
Officer

Post#7 » 22 lip 2013, 07:54

Jesli sa checi to i gear/porada sie na pewno znajdzie. Zapraszamy na bronzebeard. ;)
+1!

Awatar użytkownika
whi
Officer

Post#8 » 22 lip 2013, 16:51

Przyjety.
+1!

Wróć do „Rekrutacja”